Статьи Спортивна класифікація Написано: 2012-04-23

Єдина спортивна класифікація України.
Для отримання відповідного звання, потрібно посісти наступні місця на одному з перелічених змагань:

1 — на чемпіонатах світу серед юніорів;
1 — на міжнародних змаганнях, які включені до календаря Міжнародного союзу ковзанярів за участі не менше 8 країн світу ( у парному катанні – 6 країн).

Майстер спорту України
1—3 — на чемпіонаті України або у фінальних змаганнях Всеукраїнських зимових спортивних ігор;
1—2 — у розіграшу Кубку України та Всеукраїнських зимових спортивних іграх молоді (за програмою дорослих).
7—12 — на чемпіонаті світу;
4—10 — на чемпіонатах Європи;
4—8 — на етапах Гран-Прі;
2—6 — на Всесвітній зимовій універсіаді;
2—6 — на чемпіонатах світу серед юніорів;
2—5 — на міжнародних змаганнях, які включені до календаря Міжнародного союзу ковзанярів за участі не менше 8 країн світу (у парному катанні – 6 країн).

Кандидат у майстри спорту
1—8 — на чемпіонаті України серед юніорів або у фінальних змаганнях Всеукраїнських зимових спортивних ігор молоді (за програмою юніорів);
1—8 — на Всеукраїнських змаганнях за програмою юніорів;
1—5 — на чемпіонаті України серед юнаків старшої вікової групи;
1—3 — на чемпіонатах областей чи міста Києва серед юнаків старшої вікової групи.

ОДИНОЧНЕ КАТАННЯ

І розряд
1—6 — на чемпіонатах областей або міста Києва серед юнаків та дівчат середньої вікової групи.

ІІ розряд
На змаганнях будь-якого рівня виконати вимоги короткої та довільної програм, визначені на поточний сезон для юнаків та дівчат середньої вікової групи.

ІІІ розряд, І, ІІ, ІІІ юнацькі розряди
На змаганнях будь-якого рівня серед юнаків та дівчат молодшої вікової групи.

ТАНЦІ НА ЛЬОДУ

І розряд
1—6 — на чемпіонатах областей або міста Києва за програмою юніорів.

ІІ розряд
На змаганнях будь-якого рівня виконати вимоги обов’язкового та довільного танців для старшої вікової групи, визначені на поточний сезон.

На змаганнях будь-якого рівня виконати вимоги обов’язкового та довільного танців для молодшої вікової групи, визначені на поточний сезон.

Умови виконання розрядних вимог

1. Змагання з парного катання проводяться починаючи з І розряду та вище.
  2. Вік учасників змагань обмежується правилами змагань (таблиця).
  3. Спортивні розряди та звання присвоюються за умов виконання вимог до програм, що визначені на поточний сезон Міжнародним союзом ковзанярів (МСУ, КМС) та спеціальних правил для Всеукраїнських змагань (інші розряди).
  4. Спортивні звання та розряди присвоюються за умови дотримання таких вимог до складу суддівських бригад:

Бригада суддів повинна відповідати вимогам Міжнародного союзу ковзанярів.

Майстер спорту України, кандидат у майстри спорту
Бригада повинна складатися не менше ніж із 5 суддів, більшість з яких повинна мати міжнародну або національну категорію. Старший суддя з виду – міжнародну або національну категорію.

І розряд
Бригада повинна складатися не менше ніж із 5 суддів, більшість з яких повинна мати І категорію. Старший суддя – 1 категорію.

ІІ, ІІІ розряди, І юнацький розряд

ІІ, ІІІ юнацькі розряди
Бригада повинна складатися не менше ніж із 3 суддів, більшість з яких повинна мати І категорію.